POKL „Kształcimy profesjonalistów" 

POKL „Kształcimy profesjonalistów"ZadaniaZad. 5. Program szkoleń i staży dla studentów niepełnosprawnych UG

Dlaczego warto wziąć udział w Projekcie?

Jeśli zastanawiacie się czy warto wziąć udział w projekcie „Kształcimy profesjonalistów – kompleksowy program kształcenia skierowany do studentów, absolwentów oraz studentów niepełnosprawnych Uniwersytetu Gdańskiego”, to poniżej prezentujemy w 5 punktach korzyści, jakie płyną z uczestnictwa w Projekcie.



PRZEDE WSZYSTKIM ZYSKACIE:

1. Ciekawy pakiet bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez doświadczonych trenerów.

Dzięki szkoleniom dowiecie się m.in.:

· jakie są zasady savoir-vivre biznesowego;

· jak odnaleźć swoje mocne i słabe strony i budować poczucie własnej wartości na przyszłym stanowisku pracy;

· jak skutecznie radzić sobie w sytuacjach trudnych, jakie są metody rozwijania kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów;

· jakie są uprawnienia w prawie pracy wynikające z posiadanego statusu osoby niepełnosprawnej;

· jak przygotować profesjonalne CV oraz list motywacyjny;

· jakie są metody skutecznego poszukiwania pracy, czego można się spodziewać w trakcie procesu rekrutacji i jak skutecznie przez niego przejść.

O tym, że szkolenia są naprawdę przydatne i profesjonalnie prowadzone napisał do nas jeden z uczestników I edycji: „Moja opinia na temat szkoleń i coachingu jest niezwykle pozytywna. Spotkania te pozwoliły mi bardzo poprawić pewność siebie i nabyć nieznane mi dotąd zdolności przekazywane prze osoby prowadzące szkolenia. Wykazały się One wielkim zaangażowaniem ze swojej strony i chęcią pomocy.”


2. Indywidualny coaching, który pozwoli każdemu uczestnikowi wydobyć jego osobisty potencjał i nadać odpowiedni kierunek karierze zawodowej.

Co daje coaching?„Spotkania z coachem poprawiły moją pewność siebie oraz ukierunkowały rozwój osobowy i zakres działań, stanowisk, w których mogę się spełnić na rynku pracy. Zaangażowanie coacha, też nie pozostawia cienia wątpliwości.” – twierdzi cytowany wyżej uczestnik I edycji.


3. Odpłatny staż dobrany według preferencji uczestników i pod kątem ich wykształcenia i zawodowych planów.

Dzięki niemu zyskacie niezwykle cenne doświadczenie zawodowe, a także - o ile zaprezentujecie się z jak najlepszej strony - może się zdarzyć, że dostaniecie szansę na stałe zatrudnienie w firmie bądź instytucji oferującej staż. Ponadto, dodatkowym plusem jest fakt, iż staże są bardzo dobrze opłacane, a Wy otrzymacie wynagrodzenie, którego wysokość jest zazwyczaj nieosiągalna dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w jakimkolwiek zawodzie.

Poza tym „Staż jest bardzo dobrą okazją do zapoznania się z przyszłym miejscem pracy. Co więcej, nie zobowiązany do ponoszenia kosztów pracodawca jest chętny do współpracy”, o czym napisała do nas jedna z uczestniczek I edycji Projektu, a kolejna dodała: „Dzięki temu stażowi uwierzyłam w siebie.(…) Nie żałuję decyzji, którą podjęłam ponad pół roku temu o uczestnictwie w tym projekcie. Co więcej - mimo, że staż w ramach projektu się zakończył, przedsiębiorstwo to doceniło jednak moje zaangażowanie i zechciało kontynuować ze mną współpracę. Teraz rozpoczynam studia magisterskie jednocześnie pracując, czyli zdobywam doświadczenie, co na dzisiejszym rynku pracy najbardziej się liczy”


4. Nowe znajomości, a być może także trwałe przyjaźnie, gdyż jak deklarują studenci biorący udział w I edycji, uczestnicy Projektu bardzo szybko się zgrali i spotykają się do dziś.

Jak napisała jedna z uczestniczek I edycji; „Trenerzy (…) wykazali ogromne zaangażowanie oraz z powodzeniem pomagali naszej całej grupie stworzyć zgrany zespół. I udało się. Szkolenia się zakończyły, a my wciąż regularnie się spotykamy.”


5. Pewność i wiarę we własne możliwości, które są niewątpliwie potrzebne, by zaistnieć na otwartym rynku pracy, a w przyszłości móc liczyć na awans i zawodowy rozwój.

Potwierdza to kolejna uczestniczka I edycji: „Uwierzyłam, że będąc na początku swojej kariery zawodowej, w dodatku posiadając niepełnosprawność, jestem w stanie odnaleźć się w wielkim świecie biznesu.”

Jeśli w/w argumenty nadal nie przekonały Was i wciąż jeszcze zastanawiacie się czy ten Projekt jest dla Was i czy warto wziąć w nim udział, to prosimy o kontakt mailowy na adres projekty@integralia.pl, dodając w temacie dopisek „projekt UG”, a my postaramy się rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z projektem.



Przypominamy, że rekrutacja do II edycji trwa, a prawidłowo wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do dnia 23 września do godz. 12.00 na adres:

Fundacja Grupy Ergo Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych INTEGRALIA, ul. Hestii 1, 81-731 Sopot, z dopiskiem „Projekt UG” (decyduje data wpływu do Fundacji).



Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Ostatnio modyfikowane: 30.08.2011



Pozostałe artykuły w tym dziale

Serwis ostatnio aktualizowany:
27.05.2014