POKL „Kształcimy profesjonalistów" Zadania Zad. 5. Program szkoleń i staży dla studentów niepełnosprawnych UG

Zad. 5. Opinia o stażu i nabór do projektu „PRO-KONTAKTOWI”

 

Niemal wszyscy uczestnicy IV edycji zadania 5 Program szkoleń i staży dla niepełnosprawnych studentów UG w ramach projektu „Kształcimy profesjonalistów – kompleksowy program kształcenia skierowany do studentów, absolwentów oraz studentów niepełnosprawnych Uniwersytetu Gdańskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zakończyli już swoje staże. Poniżej prezentujemy opinię o stażu jednego z uczestników IV edycji:

Udział w projekcie okazał się strzałem w dziesiątkę. Widząc organizację szkoleń i coachingu wiedziałem, że staż będzie na równie wysokim poziomie, jednak to co mnie spotkało przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Już od pierwszego dnia w biurze zostałem bardzo ciepło przyjęty. Otrzymałem wszystkie niezbędne narzędzia do efektywnej pracy. Zadania stopniowo były coraz trudniejsze, ale przede wszystkim były różnorodne. Czułem, że chciano mi pokazać wszystkie aspekty tej pracy, było to dla mnie o tyle ważne, że chciałem się sprawdzić, czy faktycznie ten zawód jest „dla mnie”. I teraz już wiem, że tak. Każdy dzień przynosił nowe wyzwanie. Pomimo przerw pomiędzy dniami spędzonymi w pracy mój rozwój był stabilny i pełny. Ogromnym wyróżnieniem jest dla mnie oferta pracy, którą otrzymałem. Pracownicy biura bardzo chętnie odpowiadali na moje pytania i odniosłem wrażenie, że chętnie posiłkowali się moją pomocą. Jednym z celów, który sobie postawiłem na coachingu, informacją zwrotną, którą chciałem otrzymać po stażu była kwestia czy nadaję się do pracy w korporacji. I odpowiedź jest jak najbardziej pozytywna, w kulturze korporacyjnej czuję się jak ryba w wodzie.  Projekt, w którym miałem przyjemność wziąć udział idealnie wpasował się w moje życie i zmieni je o 360 stopni. Oczywiście na lepsze. Dziękuję.

Mamy nadzieję, ze uczestnicy V edycji, którzy właśnie rozpoczęli albo już wkrótce rozpoczną swoje staże będą równie zadowoleni i dzięki stażom zyskają cenne doświadczenie zawodowe, a także, o ile zaprezentują się z jak najlepszej strony,   może się zdarzyć, że też dostaną szansę na kontynuowanie współpracy w firmie bądź instytucji oferującej staż.

 

Ponadto, wszystkim zainteresowanym przypominamy, że nadal trwa rekrutacja do projektu „PRO-KONTAKTOWI - przygotowanie zawodowe osób z niepełnosprawnością do pracy w obszarze obsługi klienta i call-center”. Informacje na temat projektu i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie www.integralia.pl.

Pierwszeństwo mają osoby, które wcześniej złożą swoje dokumenty aplikacyjne. Warto więc wykorzystać swoją szansę na zawodowy rozwój oraz zdobycie nowych umiejętności i zgłosić się już dziś!

Ostatnio modyfikowane: 31.07.2013Pozostałe artykuły w tym dziale